Konrad Risnes Elektrofirma starta i 1926,

Risnes Elektro AS sidan 1981

Vår Historie starta i ein kjellar på Risnes i 1926

Konrad Risnes etablerte verksemda i 1926, ved navnet Konrad Risnes Elektrofirma. Dei første 10 åra var han aleine ute i felten, men i 1936 byrja Monrad Sylta også i firmaet.

I 17. mai programmet i 1959 for Hordabø stod det, "Du snakkar med Konrad og trur det er Monrad, men nytten er den same, for båe har tame, i elektriski og montasje ". Forfattar: Bjarne Dåe.

Året 1955 kjøpte Konrad Risnes sin fyrste bil, ein flettande ny Opel Olympia varebil. Før bilen kom på tunet var framkostmiddelet for Konrad og Monrad, enten hest og kjerre, båt, sykkel, motorsykkel, mjølkebilen eller drosje.

Konrad Risnes Elektrofirma dreiv elektroinstallasjon rundt i heile Nordhordland i tillegg til område utanfor regionen.
På midten av 60 talet vart verksemda utvida med 2 nye elektrikarar. På denne tida tok også Konrad si helsa til å svikta og i 1968 gjekk han bort.

I 1974 tok sonen Kristen Risnes og kona Grethe over drifta av verksemda. I mellomtida, frå 1968 og til 1974, dreiv Sigrid Maria, kona til Konrad, verksemda vidare på dispensasjon med Monrad som teknisk ansvarleg.

28. april 1981, vart aksjeselskapet Risnes Elektro skipa. Og 15. oktober same år flytta elinstallatørfirmaet inn i nye lokale på Manger, med kontor, lager og butikk.

Frå 1982 var det 6 tilsette i verksemda og dette auka utover 80-90 talet.

I 2006 overtok sonen Konrad Risnes leiinga over drifta av verksemda. Han driv i dag og verksemda tel totalt 15 tilsette.

Våre ansatte

Konrad Risnes

Konrad Risnes

Dagleg Leiar, Regristert Installatør
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046080
konrad@risneselektro.no
Rune Elvik

Rune Elvik

Saksbehandler, Bas Industri
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046081
rune@risneselektro.no
Frode Floen

Frode Floen

Saksbehandlar
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046044
frode@risneselektro.no
Eivind Myrtveit

Eivind Myrtveit

Elektrikar, Alarmanlegg
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046083
eivind@risneselektro.no
Thomas Marøy

Thomas Marøy

Elektrikar
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046438
thomas@risneselektro.no
Aleksander Mogen

Aleksander Mogen

Elektrikar
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
90691734
aleksander@risneselektro.no
Alex Farrow

Alex Farrow

Elektrikar
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046085
alex@risneselektro.no
Steffen Hagerup Øpstebø

Steffen Hagerup Øpstebø

Elektrikar
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
40670790
steffen@risneselektro.no
Marius Marøy

Marius Marøy

Hjelpearbeidar
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
56349620
marius@risneselektro.no
Stian Lervik

Stian Lervik

Elektrikar
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
40148794
stian@risneselektro.no
Anders Skurtveit

Anders Skurtveit

Elektrikar, alarmanlegg- For tida i permisjon på Tekknikken
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
56349620
re@risneselektro.no
Inger Skjulstad

Inger Skjulstad

Faktuering-Kontor
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
930 86 343
inger@risneselektro.no
Janne Merethe Risnes

Janne Merethe Risnes

Økonomi-Kontor
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046045
jannemerethe@risneselektro.no
Hubert Gregor

Hubert Gregor

Lærling
Idrettsvegen 9, 5936 Manger
93046082
hubert@risneselektro.no

Me sponser

Me har alltid vore opptatt av og støtta lokale lag og organisasjoner då me syns dei gjer eit viktig samfunnsarbeid

Radøy Fotballklubb

Radøy Fotballklubb

Me er stolt sponsor av Radøy Fotballklubb